Palmarès Cerdanya Film Festival 2016

El Festival Internacional de Cinema de Cerdanya clou el programa de projeccions amb l’Entrega de Premis.
El festival va entregar 25 guardons entre tots els films participants al certamen en una gala lluïda i molt concorreguda.

 

El Festival Internacional de Cinema de Cerdanya, que va celebrar la setena edició entre els dies 30 de juliol i 7 d’agost, clogué les projeccions d’enguany amb el passi de les últimes sessions de curtmetratges, la Sessió del Públic (on aquest va votar en directe el premi econòmic del festival entre 5 propostes seleccionades pel jurat i que van ser presentades pels directors i equip de cada producció), el passi dels films procedents del taller solidari de cinema amb la Fundació Adis, l’Entrega de premis i la tradicional posterior festa final al Pati del Museu Cerdà.

El palmarès del Festival 2016 ha estat:

PREMIS DEL PÚBLIC
  • Millor Curtmetratge – Norte (Javier García Garrido)
  • Primer finalista – De vuelta (Gabriel Dorado)
  • Segon finalista – Ex aequo Wut (Sergi Martí) i No me quites (Laura Jou)
  • Tercer finalista – Sagnant (Tatiana Dunyó)

 

PREMIS DEL JURAT
  • Millor film Premi del Jurat – Wut (Sergi Martí)
  • Menció Especial del Jurat – Donde caen las hojas (Alicia Albares)
  • Menció Especial del Jurat – Loca María (Xabier Bande)
  • Menció del Jurat – Lluc Sky Walker (Jaume Fargas)
  • Menció del Jurat – Tercer Grado (Geoffrey Cowper)
  • Menció del Jurat – Directors’ Cut (Pol Diggler)
  • Menció del Director del Festival – Història d’un futur (Marc Clarió)
  • Premi Curtmiratges – No me quites (Laura Jou)
  • Millor film en català – Sagnant (Tatiana Dunyó)
  • Millor director – Javier García Garrido (Norte)
  • Millor guió – Laura Jou (No me quites)
  • Millor fotografia – Maresía (Daniel Millán)
  • Millor muntatge – Wut (Sergi Martí)
  • Millor actor – Ex aequo Carlos Cuevas i Aleix Melé
  • Millor actriu – Carmen Flores

 

PREMIS DE DISTRIBUCIÓ
  • Premi Promofest distribució 25 enviaments nacionals – Uróboros (Mercedes González)
  • Premi Promofest distribució 25 enviaments nacionals – Tercer Grado (Geoffrey Cowper)
  • Premi Promofest distribució 25 enviaments nacionals – Alquimia (Marta Parreño)
  • Premi Promofest distribució 25 enviaments nacionals – Loca María (Xabier Bande)

 

PREMIS HONORÍFICS DEL FESTIVAL
  • Albert Piñeira Brosel, per la seva contribució i suport a títol personal al desenvolupament de l’audiovisual de la comarca i del Festival.

 

El programa detallat de les projeccions del festival està disponible online dins de la revista del festival:

https://issuu.com/filmcerdanya/docs/ficc2016_revista_baixa?e=25792082/37533811

Les fotografies de l’esdeveniment estan disponibles a Facebook, gentilesa de l’Ajuntament de Puigcerdà:

https://www.facebook.com/Puigcerd%C3%A0-Som-Tots-154195901384616/photos/?tab=album&album_id=820567411414125

Print Friendly