El Festival Internacional de Cinema de Cerdanya programa 140 pel·lícules

El Festival Internacional de Cinema de Cerdanya programa 140 pel·lícules

L’organització del Festival ha escollit 140 pel·lícules a concurs entre els 232 llargmetratges i 900 curtmetratges rebuts a l’edició d’enguany.

 

El Festival Internacional de Cinema de Cerdanya, que celebra la vuitena edició entre els dies 29 de juliol i 6 d’agost, ha programat 140 obres audiovisuals al certamen d’enguany, escollides entre els 1.132 films admesos a concurs (232 llargmetratges i 900 curtmetratges) que s’han rebut a l’edició d’enguany. Els films podran veure’s de del 29 de juliol al 5 d’agost a Puigcerdà, organitzats en 33 sessions de projecció.

El Festival Internacional de Cinema de Cerdanya és un festival adherit a Catalunya Film Festivals i compta amb el suport de la Diputació de Girona, l’Ajuntament de Puigcerdà, el Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya, Costa Brava – Girona Festivals, l’Institut Ramon Muntaner, l’Observatori del Paisatge de Catalunya, SeD Distribució, Apartaments Turístics Puigcerdà, Cerdanya Resort, BDP Software, Nació Digital, Regió 7 i Pànxing.

L’entrada a totes les activitats i projeccions serà totalment gratuïta amb aforament limitat i controlat (s’haurà de reservar l’entrada a través de la pàgina web del festival o adquirir-la directament a l’entrada, sense cap cost). La seu d’operacions serà el Museu Cerdà de Puigcerdà.

Baixa’t els llorers oficials aquí:

PROGRAMA OFICIAL 2017

 

DISSABTE 29/07/2017 – MUSEU CERDÀ – PUIGCERDÀ
CINEFÍLIA 16h 01:12:00
1 Broken Xavier G. Selma 01:12:00
DOCUetnografia 18,15h 01:21:40
2 Sergi Mas Hèctor Mas 00:25:23
3 Recauchutados Carlos Caro 00:03:00
4 La pemba torna a Goli Josep Pérez 00:53:17
CINEFÍLIA 19,30h 01:23:00
5 Marisa en los bosques Antonio Morales 01:23:00
CINEFÍLIA 21,30h 02:04:19
6 Trabucos y pistolas Daniel Noblom 00:19:00
7 Marcianos de Marte Fernando Trullols 00:15:00
8 Bus story Jorge Yudice 00:10:00
9 The darkness keeper Rodrigo Atiénzar 00:18:41
10 Las cosas que me gustan de él Mónica Negueruela 00:07:00
11 Un trabajo de verdad Juan Antonio Moreno i Manuel De 00:17:08
12 Cariño, me he follado a Bunbury Teresa Bellón i César Fernández-Cavillo 00:03:00
13 Zarpazo Nerea Castro 00:14:30
14 Lituania Iker Arce 00:20:00
DIUMENGE 30/07/2017 – MUSEU CERDÀ – PUIGCERDÀ
DOCUpaisatge 16h 01:05:30
15 Home to home Jordi Cadena 00:25:00
16 Mother Morgan Jouquand 00:03:00
17 9 días en Haití JA Bayona 00:37:30
Curtmiratges 18h 01:27:00
18 Ixtab María Salgado 00:18:00
19 Parque Mateo Garlo 00:10:00
20 Dantzariak – Bailarines Axier Salazar 00:17:00
21 Die brücke über den fluss Jadwiga Kowalska 00:06:00
22 The app Julián Merino 00:15:00
23 Vico Bergman Diego Pérez i Chechu León 00:21:00
CINEFÍLIA 19,30h 01:26:00
24 Historia mínima de la bici Pablo Acevedo 00:05:00
25 El hombre que embotelló el sol Óscar Bernácer 01:21:00
CINEFÍLIA 21,30h 01:27:00
26 Mil coses que faria per tu Dídac Cervera 01:27:00
DILLUNS 31/07/2017 – MUSEU CERDÀ – PUIGCERDÀ
CINEFÍLIA 16h 01:37:00
27 Bajo la rosa Josué Ramos 01:37:00
curtTECA 18h 01:22:50
28 Ábaco Max Larruy 00:24:00
29 Viaje espacial intergaláctico Guillermo A. Chaia 00:06:00
30 Efecto túnel Teresa Marcos 00:00:50
31 Las rubias Carlota Pereda 00:17:00
32 Portero automático Sergi Martí 00:03:00
33 30 minutos con Laura Juanjo Haro 00:09:00
34 Terracita Gonzalo Gurrea 00:03:00
35 No somos nadie Juanlu Ruiz i Toni Ruiz 00:20:00
CINEFÍLIA 19,30h 01:26:36
36 La Ama Arantza Ibarra i Luisje Moyano 01:26:36
DOCUsocietat 21,30h 01:48:00
37 Barcelona in Black Manel Cebrián 00:08:00
38 Metamorphosis Manuel Pérez 01:40:00
DIMARTS 1/08/2017 – MUSEU CERDÀ – PUIGCERDÀ
DOCUfusió 16h 01:12:00
39 Silente Rubén García 01:12:00
Infantil 18h 00:42:00
40 In exile Alexander Kurilov 00:11:00
41 The moon is essentially gray Hannah Roman 00:04:00
42 Momo Damián Yapura 00:06:00
43 Ethnophobia Joan Zhonga 00:14:00
44 Georgia and the time machine Daniel Utrilla 00:07:00
CINEFÍLIA 19,30h 01:24:00
45 Money Martín Rosete 01:24:00
En Català 21,30h 01:43:00
46 La Sra de la 212 Mateu Ciurana 00:20:00
47 Cal fer el cor fort Marc Caballero 00:15:00
48 La sang Sergi Rubió 00:07:00
49 Aïllament Carlos Essmann 00:13:00
50 Dins del bosc Julio Suárez 00:09:00
51 Dent de lleó Jorge Bellver 00:07:00
52 Compta amb mi David Casademunt 00:04:00
53 Mon germà Martí Dols i Joe Ryan 00:12:00
54 Els gegants Karma Gava 00:07:00
55 Cabòries Josep Oller 00:09:00
DIMECRES 2/08/2017 – MUSEU CERDÀ – PUIGCERDÀ
CINEFÍLIA 16h 01:12:00
56 Joana Biarnés. Una entre tots Òscar Moreno i Jordi Rovira 01:12:00
curtTECA 18h 01:23:20
57 Pensamientos Juan Molano i Jesús Monroy 00:16:00
58 Duelos Yolanda Román 00:09:00
59 Nini David Moreno 00:18:00
60 Aire fresco Pau Ensesa i Jordina Roura 00:06:00
61 Orgullo nacional Víctor Ruiz 00:10:50
62 Estribillo César Tormo 00:04:00
63 Mírame a los ojos  Olga Alamán 00:06:00
64 El vestido Javier Marco 00:11:30
65 El nieto Carles Ledesma 00:02:00
CINEFÍLIA 19,30h 01:25:00
66 Ebre, del bressol a la batalla Román Parrado 01:25:00
Int. VOS 21,30h 01:22:30
67 The copyist Tamás Köszegi 00:08:00
68 Jazz orgie Irina Rubina 00:01:00
69 Nachspiel Ralf Beyerle 00:10:00
70 Mi-temps Arnaud Pelca 00:08:00
71 Tempo Arjan Brentjes 00:01:00
72 Dénominateur commun Quentin Lecocq 00:08:00
73 Nostalgia Esteban Robles 00:12:00
74 Cold storage Thomas Freundlich 00:09:00
75 Le plombier Xavier Seron i Méryl Fortunat 00:14:00
76 Fireplace Muhammad Bayazid 00:11:30
DIJOUS 3/08/2017 – MUSEU CERDÀ – PUIGCERDÀ
CINEFÍLIA 16h 01:37:00
77 Sasha Fèlix Colomer 00:54:00
78 Talibés, infants esclaus a l’Àfrica Occidental Marc Vila 00:43:00
Infantil 18h 00:47:28
79 (Otto) Job, Joris i Marieke 00:10:00
80 Segundito Roberto Valle 00:01:00
81 La persona que más admiro Telmo Basterretxea 00:04:28
82 Trick or tree Ya-Yun Cheng 00:04:00
83 Zurda Florencia Reolón 00:09:00
84 Ami Gonzalo San Vicente 00:08:00
85 Don Ruperto Irma Orozco 00:11:00
CINEFÍLIA 19,30h 01:05:17
86 L’amant del silenci Jordi Cadena 01:05:17
Emergent 21,30h 01:22:07
87 El poder de la inconsciencia Mireia Monteis 00:12:00
88 La plaza Antonio Cuesta 00:13:00
89 Silencios Alba Garcia 00:05:00
90 El abogado Ignacio F. Rodó 00:11:00
91 Megazoe Marc Oller 00:15:00
92 Cenizas Cristina Juliana 00:13:00
93 Identidad Juan Carlevaris 00:09:00
94 No room for doubt Aina Lanas 00:04:07
DIVENDRES 4/08/2017 – MUSEU CERDÀ – PUIGCERDÀ
CINEFÍLIA 16h 01:26:00
95 Palabras de caramelo Juan Antonio Moreno 00:20:00
96 Blue Rai Pedro B. Abreu 01:06:00
SMART Films 18h 00:50:00
Curts del concurs SMARTfilms per joves 00:50:00
DOCUart 19,30h 01:30:00
97 La chana Lucija Stojevic 01:30:00
Especial 21,30h 01:24:32
98 Beti bezperako koplak Ageda Kopla 00:05:22
99 Bonsai Ignacio F. Rodó 00:19:00
100 Mudanza Pedro del Río 00:05:20
101 El audífono Samuel Quiles 00:14:00
102 El aventurero Óscar Eguía 00:06:00
103 Made in Spain Coke Riobóo 00:11:00
104 Deep Marta Lafuente 00:02:00
105 El andar del borracho Pol Armengol 00:15:00
106 Citipati Andreas Feix 00:06:50
Golfa 23h 01:55:57
107 Share o no share Juan José Hervella 00:19:00
108 Imedium Alfonso García 00:06:00
109 Ivy Rubén Abarca 00:14:00
110 Beware Franz Colucci 00:07:00
111 You’re gonna die tonight Sergio Morcillo 00:15:00
112 Into the mud Pablo Pastor 00:10:00
113 Aridai Igor Luna 00:08:32
114 La píldora Abel R. Kane 00:05:00
115 Alba Santiago Sánchez 00:06:00
116 Fe Juan de Dios Garduño 00:10:00
117 Un hombre dulce Javier Chavanel 00:13:25
118 Hermetic dating rituals Brent Sievers 00:02:00
DISSABTE 5/08/2017 – MUSEU CERDÀ – PUIGCERDÀ
CAP DE SETMANA 1 16h 01:05:03
119 Un billete a nunca jamás Jorge Naranjo 00:15:03
120 The airplane Jesús Martínez i Jotoni Pérez 00:01:00
121 La invitación Susana Casares 00:14:00
122 Our wonderful nature. The common chameleon Tomer Eshed 00:04:00
123 17 años juntos Javier Fesser 00:14:00
124 Amo Alex Gargot 00:17:00
CAP DE SETMANA 2 17,30h 01:14:52
125 Renovable Jose Mari Goenaga i Jon Garaño 00:13:08
126 Le chat doré Nata Moreno 00:06:00
127 Down to the wire Juan Carlos Mostaza 00:12:23
128 Mai Marta González 00:07:00
129 Verde pistacho Paco Cavero 00:12:00
130 Time lapse Christian Avilés 00:01:21
131 Sputnik Vicente Bonet 00:23:00
Públic – Votació en directe 19h 01:11:56
132 Anatema Geni Lozano 00:11:19
133 Elegía Alba Tejero 00:16:00
134 Hasta mañana Daniel Torres 00:13:00
135 Los pestiños de mamá Marta Díaz de Lope Díaz 00:16:00
136 Madres de Luna Alicia Albares 00:15:37
Fora de concurs 20,35h 00:30:00
137 I tu, com controles? César Candilejo + joves Puigcerdà 00:04:00
138 Tótem PoesiadelCaos 00:05:00
139 Lynching Loránd János 00:11:00
140 IP-IS (teaser) Pol Diggler 00:05:00
141 Curt del taller jove 00:05:00
ENTREGA PREMIS 21h 00:25:00
SMARTfilms 1 00:05:00
SMARTfilms 2 00:05:00
Curt guanyador 00:15:00
Print Friendly, PDF & Email